Loading

Ara

sadasd

Bizimle Çalışın

Kimseyle paylaşılmyacaktır
Kimseyle paylaşılmyacaktır
Kimseyle paylaşılmyacaktır

Web Tasarım

Web Tasarım

Web Tasarım

Neden Bir Web Tasarım İstemelisiniz?

Bir firma ve ya işletme olarak yeni müşterilere ihtiyaç duyduğunuz için, bir çok iş için internet, hızlıca büyümek ve yeni müşteriler bulmak demektir ve müthiş bir fırsat alanıdır. Çünkü müşterileriniz artık internette.

Marka değerinizi artırmak istiyorsanız, interneti kenara koyarsak diğer platformlar hem çok pahalı, hem de çok fazla yere ulaşmamaktadır. Örnek olarak bir radyoya reklam verebilirsiniz, ya da bir televizyona, ancak çoğu zaman yüksek bedeller ödersiniz. İnternette ise, bu işlem çok daha az bir rakama mal olmaktadır.

Özellikle arama motorlarını doğru kullanımda yani SEO ile inanılmaz işler çıkartabilirsiniz. Örnek vermek gerekirse yaptığınız işte Google'da ilk sıralarda olmak demek sizin için bulunmaz bir nimet olacaktır. Arama motorları firmaların kaderini değiştirecek hale gelmiştir.

Uygun bir bütçe ile internet üzerinde popüler olabilirsiniz. Özellikle sosyal medya üzerinde birkaç günde birçok insanın cebine kadar ulaşmış olursunuz. Bu bağlamda sosyal medya inanılmaz bir güç haline gelmiştir.

Yukarıdaki bütün açıklamaların en önemli olayı insanların sizi bulmaları için çalışmanızdır. Bu bağlamda önce web sitesi yaptırırsınız, sonra sosyal medyaya yatırım yaparsınız. Hatta Google Ads ve SEO için bir bütçe ayırırsınız.

Web Tasarım için Yol haritanız nasıl olmalı?

Birçok işletmenin sorusudur bu, şöyle ki hemen bir web tasarımcı bulalım diye etrafa yayarlar, "bizim arkadaşın oğlu bu işi yapıyor" denir, ve o kişi aranır. İlk görüşmede özellikle hazır platformlar wordpress üzerinde bir site gösterilir. Siz de işi bilmediğiniz için size ne söylense inanırsınız ve işi onaylarsınız. Gelen çocuk da o anki gaz ile "Her şeyi yaparız, hallederiz, o iş bizde..." diyip geçer, ama ne yazık ki bizden önce hizmet almış bütün müşterilerimizde gördüğümüz hikâye benzerdir. Hatta en önemli sorun, domaini ve hostingi kendi üzerine alması, bir de o domaini geri almak için uğraşmanızdır. Peki bu işin olayı nedir? İyi bir web tasarım nasıl anlaşılır?

  • Her şeyden önce çalışacağınız kişi yada kurumun yaptığı işlere bakmak ve üşenmeden birkaç tanesini arayıp, hatta o kişinin yanında arayıp bilgi almak lazım.
  • Zaten o kişi eğer doğru ise göğsünü gere gere size referanslarını sunacaktır.
  • Size sunum yaparken ne kadar farklı iş gösterebiliyor? Bu sektörde tecrübe çok önemli.
  • Eğer size "Her şeyi yaparız.." diyorsa uzak durun. Çünkü hiçbir yazılımcı her şeyi bilemez. Nasıl ki bir araba tamircisinin her arabanın her şeyini bilemediği gibi.

Webi nasıl kullanmalıyız?

Bütün firmalar "En iyi web tasarım yaparız, en kalitelisi bizde en iyi hizmeti biz veririz.." diye yazılar yazmaktalar. Fakat kimse size en iyi hizmetin ne olduğu, ya da nasıl kullanılması gerektiğini söylemez. Bu bağlamda öncelikle iyi bir araştırma şarttır. Örneğin, hiç arabadan anlamadan sanayiye gittiğiniz zaman oradaki usta size ne derse inanmak zorundasınız. Ama siz ustaya "Motorun üst kapak contasında mı acaba sorun var?" diye sorduğunuzda, ya da "Fren balatası mı bitti acaba?" dediğinizde ustanın size bakışı değişecektir. İşte bize gerekli olan en önemli olay budur. Size iyi bir web tasarım projesi için birkaç tüyo verelim.

  • Rakiplerinizi inceleyin Ne yapıyorlar? Hangi platformlarda varlar?
  • Aradığınız kitle nerede? Örneğin, bir web sitesi yapıp, onun içini doldurmak ve web sitesi ile uğraşmaktansa; bazen bir instagram hesabı size daha uygun fiyata, çok daha hızlı müşteri kazandırabilir. Doğru platform çok önemli.
  • Anahtar kelimelerinizi analiz edin ya da sorun. Örneğin, Google arama motoruna işinizi yazın, size tavsiye edeceği kelimeler sizin için önemlidir, zira "Bunları da aradılar" size fikir verecektir.
  • Bütçeniz kadar yol haritası çıkartın, iyi bir web sitesi 3-5 bin liradan aşağı olmaz. Sonra, reklam, sosyal medya, SEO, gibi harcamalar da var. Bunları da göz önüne aldığınızda sadece web sitesi yaptırıp bırakmak da doğru olmaz.
  • İyi bir web tasarım ve iyi bir web sitesi göze hoş gözükmeli ve tasarım olarak ziyaretçiyi yormamalı, en başta sizin içinize sinmeli ve işinize uygun bir web tasarım olmalı,

Bir web sitesinin olmazsa olmazı yönetim panelidir. Eğer yönetim paneliniz yoksa ya da zor-karmaşık ise, işinizi zorlaştırır. Bu bağlamda dünyanın en kolay paneli bizde diyebiliriz. Birkaç saatlik eğitimden sonra sitenizi istediğiniz gibi yönetebilirsiniz. Demo panellerimizi incelemek için tıklayın

Bizimle İletişime Geçin

Projenizde size nasıl yardımcı olabileceğimizi görmek için bizimle iletişime geçin.

İletişim
Yukarı